Haber

Şanlıurfa’da karla mücadele sürüyor

– Şanlıurfa’da kar yağışıyla uğraşlar sürüyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün uyarısı ile yüksek kesimlerde etkili olması beklenen Siverek İlçesi Karacadağ Kayak Merkezi ve küme yollarda kar küreme, yol temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kar yağışının etkili olduğu Siverek ilçesinde 4 kamyon, 3 taşıyıcı, 5 kazı ve yükleyici, 2 tuzlama aracı, 3 kar küreme makinesi, 1 yol tesviyecisi ve 25 işçi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi olan Karacadağ Kayak Merkezi’ne çıkan alternatif güzergâhlarda tuzlama, kar küreme ve yol kaplama çalışması yapan Köy Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, kapanan yollara anında müdahale etti.

Siverek ilçesindeki Karacadağ Kayak Merkezi güzergahında karla mücadele çalışmalarını sürdüren ekipler, 10 kilometrelik Dönüş – Kulaksız yol güzergahında karla mücadele çalışmalarını tamamladı. Yoğun bir çalışma yürüten gruplar, 8 kilometre uzunluğundaki Eskihan, Hurmapınar, Budaklı, Küçük Budaklı, Diyarbakır Yolu bağlantı güzergahında kar yapma çalışmalarını tamamlayarak kapanan yolları ulaşıma açtı.

Kentte etkili olabilecek kar yağışı için tüm tedbirleri tam teyakkuz halinde alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi karla ilgili başarılı bir gayret örneği sergileyerek vatandaşların herhangi bir sorunla karşılaşmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu