Haber

CHP Milletvekilinden dikkat çeken EYT açıklaması: 5 yılda emeklilik işlemlerini yapabilirler

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Eylül 1999’dan bu yana emeklilikte mağdur olan kişilerin hak aradığını belirtti.

BEKAROĞLU: ALDIĞIMIZ DUYGULAR DA BU HATTA

EYT yönetmeliğinin hep ertelendiğini öne süren Bekaroğlu, “Oy vermeyecekler. EYT’liler AKP’ye oy vermeyecek” dedi. dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın altyapısının yılda 350-400 bin kişiyi emekli etmeye yettiğini, tahminen 50 bin kişinin daha emekli olabileceğini savunan Bekaroğlu, şunları kaydetti:

“Yüz binlerce kişiyi hemen emekli edecek imkanları yok. Bana göre yaptıkları, ‘Mart ayı gibi, şubat sonu gibi bu teklif yasalaşsın. 5-10 bin kişiyle, gerisini seçim sonrasına bırakın.’ “Amaçları bu, beklentileri bu. Bu altyapı, bu bilgisayar donanımı ve otomasyon ile 4,7 milyon kişi sadece 5 yılda emekli olabiliyor. Çalışmadan buraya geldiler.”

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu

ÖZKOÇ: EYT’NİN 3 AYLIK ASGARİ PARASI ÇÖP OLDU

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, aylardır konuşulan EYT ile ilgili hala bir düzenleme olmadığını, konunun ne zaman sonuçlanacağının netlik kazanmadığını belirtti. Engin Özkoç, “EYT’lilerin en az 3 aylık maaşı telef oldu. EYT’liler mağdur olmaya devam ediyor.” dedi.

Özkoç, EYT teminat başlangıç ​​tarihine ilişkin mücbir sebepler nedeniyle sigortalı olamayanların olduğunu belirtti. EYT’nin devreye gireceği tarihte Marmara’da büyük bir deprem olduğunu hatırlatan Özkoç, bunun mücbir sebep olduğunu ve uygun yasal düzenlemelerin getirilmesi gerektiğini savundu.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç

sungurluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu